Pojemniki na pokarm z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak mają świadomość, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Jakie pojemniki będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

Pojemniki ze szkła

Warto zdawać sobie sprawę, że z punktu widzenia bezpieczeństwa najlepiej egzamin zdadzą pojemniki ze szkła. Należy zaznaczyć, że jest ono neutralne dla zdrowia. Ponadto bez żadnego problemu można je poddawać działaniu stosunkowo wysokiej temperatury, praktycznie bez jakiegokolwiek ryzyka wejścia w interakcję żywności z danym tworzywem sztucznym. Użytkownik bez żadnych obaw może w nich przechowywać tłuste czy kwaśne produkty. Koniecznie trzeba także podkreślić, że w niektórych szklanych naczyniach można odgrzewać jedzenie za pomocą mikrofalówki czy klasycznego piekarnika. Szklane pojemniki na pokarm są tym samym doskonałym rozwiązaniem dla osób planujących zapakować jedzenie do pracy.

Metalowe pojemniki

Warto wiedzieć, że wysokiej jakości metalowe opakowania praktycznie nie będą stwarzały żadnego zagrożenia dla zdrowia. Osoba zainteresowana może w takich produktach bez żadnego problemu przechowywać praktycznie wszystko. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że metalowa puszka wypełniona torebkami herbaty nie będzie szkodliwa. Nie jest jednak dobrym rozwiązaniem przechowywanie w niej różnego rodzaju kwaśnych artykułów. Nie jest rekomendowane trzymanie w omawianych pudełkach kiszonek, sałatek z octem czy nawet świeżych owoców. Należy bowiem mieć świadomość, że metal wchodząc w interakcje z kwasem może doprowadzić do stworzenia przyswajalnych związków, które będą bardzo negatywnie wpływały na zdrowie człowieka.

Plastikowe pojemniki na jedzenie

Jednym z najpopularniejszych tego typów pojemników są plastikowe pojemniki na pokarm dla dzieci karmionych piersią. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że plastikowe pudełka mogą być bardzo praktyczne, gdyż są lekkie.  Jest to bardzo duży atut szczególnie dla osób, które mają w planach przechowywać w takich pojemnikach drugie śniadanie. Jak wiadomo zdecydowana większość osób nie jest zainteresowana noszeniem ze sobą szklanych słoików. Można również zaobserwować, że z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa na temat plastiku. Plastik trzeba nie tylko segregować, ale również w miarę możliwości, jak najmniej stosować. Obecnie na rynku można zaopatrzyć się także w plastiki biodegradowalne, które znacznie szybciej będą ulegały rozpadowi. Osobom ,które podejmą decyzję o zakupieniu pudełek plastikowych zalecane jest szukanie informacji czy dany produkt będzie pozbawiony ftalanów czy bisfenolu-A (BPA).

Jedzenie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com